Szavalóverseny

„A költészet olyan épület,
Mely nyitva van boldog-boldogtalannak,
Szóval: szentegyház, ahová belépni
Bocskorban, sőt mezítláb is szabad.”

Az idei iskolai költészet napi megemlékezés mottójául Petőfi Sándor fent idézett sorait választottam. A téma ebben az évben szabadon választott volt, egy kitétellel, hogy lehetőleg vidám hangulatú versekkel szerepeljenek tanulóink. Különösen jó érzéssel töltött el, hogy 21 év után is töretlen a lelkesedés a versmondás iránt. 54 különböző, nagyszerű verset hallottunk igényes előadásban. Ezúttal külön tartottuk az alsósok számára a vetélkedőt, ahol a gyerekek volt óvó nénije volt a zsűri elnöke. Mindegyik csoportban nehéz volt az értékelők dolga, mert különösen kitettek magukért a szavalók. Nem volt könnyű kiválasztani az általuk legjobbnak ítélt versenyzőket. Köszönet az osztályfőnököknek, a felkészítő tanároknak! Úgy érzem méltóképpen emlékeztünk József Attila 108. születésnapjára.

A könyvvel jutalmazott első helyezett tanulók:

1-2. korcsoport: Izsó Anna
3-4. korcsoport: Gyöngyi Dominik
5-6. korcsoport: Kovács Lénárd
7-8. korcsoport: Szamosvári Viktória

Gratulálunk nekik és valamennyi szereplőnek!

Nagy Albertné (Ica néni) magyartanár