Egy iskola – egy nyugdíjas klub mozgalom

A Nyugdíjas Klubok Megyei Jogú Városi Szövetsége

hirdette meg ezt a mozgalmat, ami azt jelenti, hogy minden nyugdíjas klubnak legyen egy partner iskolája, akikkel közös programokat hajtanak végre. Ennek  több célja van:  erősíti a generációk közötti összetartozást, az idősek elismerik a gyerekek munkáját, a gyerekek pedig tiszteletben tartják az időseket. A közös programok során kidomborodik az egymásra utaltság , egymás segítése és kölcsönös megbecsülése.
Ennek keretében már 12 iskolának van szoros kapcsolata nyugdíjas klubokkal.

A BELOVÁ Damjanich János Általános Iskola a Díszítőművész Szakkör / Nyugdíjas Klub /
Tagjaival alakított ki együttműködést. Ezt egy közös tervben le is írtuk.
Az eddigi közös rendezvények a következőek voltak:

2010. Október elsején a nyugdíjasok látogatást szerveztek a Rajzfilm stúdióba, ahová meghívták az iskolát is. 10 fő 8. osztályos vett ezen részt. Az időseket meglepte, hogy milyen fegyelmezettek, udvariasak, kedvesek és érdeklődőek voltak a gyerekek.

A nyugdíjasok 3 fővel részt vettek a Damjanich Napok keretében megrendezésre került október 6.-ai rendezvényünkön, virágot hoztak, megnézték a műsort, melyért a gyerekek nagy elismerést kaptak tőlük.

A harmadik találkozás a Mikulás naphoz kötődött. December 7-én a Népi Iparművészeti Gyűjteménybe látogattak el a 3. osztályosok, ahol műsort adtak a klub tagjai részére.
Az idősek hímzett könyvjelzővel és szaloncukorral köszönték meg a gyerekek kedvességét.

Az év utolsó találkozása december 21.-én volt, amikor az idősek eljöttek a karácsonyi műsorunkat megtekinteni. Nagyon tetszett nekik. A tanulók saját készítésű kis ajándékkal kedveskedtek nekik.

K e c s k e m é t , 2011. január 26.

Probojáczné Túri Éva