Március 15.

Megemlékezés az 1848/49-es forradalom és szabadságharcról...

Felemelő, szép ünnepi műsorral koronázta meg a Damjanich János Általános Iskola a március 15-i megemlékezést. A fellépő gyermekek, alsó és felső tagozatos tanulók változatos, az ünnep hangulatát megidéző, ötletgazdag műsora alatt a közönség egy percig sem unatkozott. Szép volt a színpadkép, a népviseletben táncoló kicsik látványa, a furulyaszakkör gyönyörű toborzó dalainak előadása, Lakó Sándor Kamarazenekar 48-as katonadalainak színvonalas zenekari előadása a megemlékezést még meghittebbé varázsolta.
Vidám, életteli műsorukban csatajelenetekkel, különböző képekkel idézte meg a szabadságharcot.

Megemlékezés az 1848/49-es forradalom és szabadságharcról

Az ünnepélyes pillanatokat a zenekar előadásában a Szózat zárta, melyet tapssal köszönt meg a közönség.

A gyermekeket felkészítő tanáraikat és a műsorban szereplő közreműködőket nagy-nagy elismerés illette. Ahogyan megjelenítették, mit jelenthetett 1848/49 az akkori Magyarország, a magyar nemzet tagjainak számára, azt is megmutatták, miként szólíthatja meg a ma élő fiatalokat és felnőtteket a legszebb nemzeti ünnepünk üzenete.