Floorball bajnokaság

AZ ORSZÁGOS DÖNTŐ VÉGEREDMÉNYE
Eger, 2010. január 16-17

Összes kép >>

Egerben, a Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium tornacsarnokában szombaton és vasárnap 96 iskolacsapat lépett pályára a Kispályás Floorball Diákolimpia országos döntő keretében.
Az idei tanév 373 nevezett csapatának selejtezőkön és elődöntőkön kellet bizonyítania, csak úgy juthatott Egerbe, ahol a korcsoportok 8-8 legjobb együttese mérkőzött meg egymással.
A fiúknál és a leányoknál hat-hat korcsoportban, a legkisebbektől a középiskola befejezése előtt álló ifjakig sportszerű, izgalmas, színvonalas mérkőzéseken döntöttek a Magyar Köztársaság Diákolimpiai bajnoki címéről és a további helyezésekről.

Gyökeres változás következett 1944 őszén. Kovács Mária tanítónő elkezdte összegyűjteni a tanulókat, így december 28-án újra megkezdődött a tanítás.
1945-től már szakosított rendszerű tanítás folyt Bakos István igazgató vezetésével.
A szülők és a környező üzemek segítségével, a nevelők áldozatos munkájával elkezdődött az iskola rendbetétele.

A rendezvényen részt vett Daragó Lászlóné, a Magyar Diáksport Szövetség alelnöke, Martinek János, a Magyar Diáksport Szövetség alelnöke, Vörös László, a Magyar Floorball Szakszövetség elnöke, Hegedűs János, Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata vezető főtanácsosa, Némedy László, Eger Középfokú Diáksport Bizottság elnöke is.
Az eseményről élő internetes közvetítés szolgálta a szülőket, nagyszülőket, barátokat, iskolatársakat, akik, ha távolból is, de szurkolhattak és sms küldésével bátoríthatták szeretteiket.