ESEMÉNYEK 2009

DAMJANICH  NAPOK    2009.OKTÓBER 5-9.

Október 5.
Megkoszorúztuk iskolánk első tanítóinak emléktábláját.
Nyolcadikos tanulóink kimentek a temetőbe koszorút vittek Lédeczi Józsi bácsi iskolánk első tanítványának és Balla József, tornacsarnokunk névadójának sírjára valamint az aradi vértanúk emlékművére.

Október 6.
Az aradi vértanúkra ünnepélyes formában emlékeztünk. Műsort adtak a 6. osztályosok. A furulya szakkörösök előadása színesítette a megemlékezést.
Délután felsős tanulóink összemérhették tudásukat az 1848-49-es szabadságharc eseményeiről vetélkedő formájában. Győztesek a 8.osztályosok lettek.

Október 7.
Városi népdaléneklési versenyt rendeztünk A város 15 iskolájából 34 tanuló nevezett be.

Október 8.
Budapestre kirándult az egész iskola. Az alsó tagozatosok  és az ötödik, hatodik osztály az Állatkertbe látogattak. A 7. 8. osztályosok a Természettudományi Múzeumban voltak.  A negyedikesek a Csodák Palotájában  felejthetetlen élményekben részesültek. Délután a Parlament épületével ismerkedett mindenki.

Október 9.
1849 m-es emlékfutással tisztelegtünk az 1848/49-es Szabadságharc hősei és áldozatai előtt.
Velünk futottak a Magyar Ilona Általános Iskola képviselői is és Tóth Lászlóné igazgatóasszony.

2009. NOVEMBERI ESEMÉNYEK

Ötödik alkalommal léptek fel tanulóink a Gyermekek a Gyermekekért gálán.
Az egyik csoportunk fénylabdázott, a másik pedig görkorcsolyázott. Mindkét csoport nagy sikert aratott. Köszönjük Karenyukné Major Ágnes tanár néninek a felkészítést.

Elindítottuk SULIKÓSTOLÓ-nkat. Minden hónap első szombatján megnyitjuk iskolánkat leendő elsősök és szüleik előtt.

2009. DECEMBER

2-án   Fórumot tartottunk,ahol a gyerekek tanárok egyaránt felvethettek gondokat, ötleteket adhattak az iskolai élet javításával kapcsolatban.
4-én   3.osztályosaink hagyományosan  Télapó műsort adtak a Helyőrségi Klubban.
5-én   SULIKÓSTOLÓ
7-én   ellátogatott az alsó tagozatosokhoz a Mikulás.
A Lánchíd Utcai Általános Iskolában megrendezett Tapsifüles Megyei Terematlétikai Kupán vettek részt  a negyedikesek közül öten. Futásban, helyből távolugrásban, kislabda dobásban  mérték össze erőiket. Radics Károly kislabda dobásban harmadik lett.
8-án     A Katona József Megyei Könyvtár által meghirdetett városi mesemondó versenynek adott helyet iskolánk. A város számos iskolájából érkezett gyermekek lettek Meseország lakói.
11-én   Kövi Szabolcs fuvolaművész  és Szénási Pál jótékonysági koncertet adott, amellyel iskolánk alapítványát támogatta. Lenyűgöző élményben volt részünk. Köszönjük a művész uraknak!
17-én    a Nagytemplomban a karácsonyi koncerten bűvölték el a hallgatókat  Maár Andrásné által vezetett furulya szakkör tagjai.

22-én    Közösen ünnepelt az iskola apraja nagyja. Az ötödik osztályosok adtak műsort.
A drámaszakkörösök is nagy sikerrel léptek fel.

2010. JANUÁR
A Máltai Szeretetszolgálat jóvoltából 6 tanulónk három hetet tölthet el Liechtensteinben.

7-én SULIKÓSTOLÓ
30-án  Iskolabörze az Ifjúsági Otthonban