DAMJANICH  NAPOK    2009.OKTÓBER 5-9.

Október 6.
Az aradi vértanúkra ünnepélyes formában emlékeztünk. Műsort adtak a 6. osztályosok. A furulya szakkörösök előadása színesítette a megemlékezést.
Délután felsős tanulóink összemérhették tudásukat az 1848-49-es szabadságharc eseményeiről vetélkedő formájában. Győztesek a 8.osztályosok lettek.

Október 9.
1849 m-es emlékfutással tisztelegtünk az 1848/49-es Szabadságharc hősei és áldozatai előtt.
Velünk futottak a Magyar Ilona Általános Iskola képviselői is és Tóth Lászlóné igazgatóasszony.

Képek: 1849 m futás >>

Október 7.
Városi népdaléneklési versenyt rendeztünk A város 15 iskolájából 34 tanuló nevezett be.

Október 8.
Budapestre kirándult az egész iskola. Az alsó tagozatosok  és az ötödik, hatodik osztály az Állatkertbe látogattak. A 7. 8. osztályosok a Természettudományi Múzeumban voltak.  A negyedikesek a Csodák Palotájában  felejthetetlen élményekben részesültek. Délután a Parlament épületével ismerkedett mindenki.

Budapesti kirándulás >>

Október 5.
Megkoszorúztuk iskolánk első tanítóinak emléktábláját.
Nyolcadikos tanulóink kimentek a temetőbe koszorút vittek Lédeczi Józsi bácsi iskolánk első tanítványának és Balla József, tornacsarnokunk névadójának sírjára valamint az aradi vértanúk emlékművére.

Többi kép a megemlékezésekről >>

TÖRTÉNELMI VETÉLKEDŐ